Sekanslama ve Tema Oluşturma

PARÇALARDAN BÜTÜNE

Yoga Dersi Sekanslama ve Tema Oluşturma 

(20 Saat Online) (YACEP)

Rana Ortan ile Yoga Dersi Sekanslama ve Tema Oluşturma Programı sizlerle buluşmayı bekliyor.  

Farklı poz gruplarını içeren dengeli bir yoga ders eğrisini kurmayı, hedef pozlara  doğru doğru ilerlerken parçalardan bütüne anlayışı içinde hareket etmeyi, seviyelere göre ders kurgulamayı, farklı yoga deneyimlerinden gelen öğrencileri aynı sayfada buluşturmayı, ilham verici temalar kurmayı araştıracağız.  Dengeli, güvenli ve etkili serileme sayesinde yoga dersi vermenin incelikleri ve ders verme pratiğimizi geliştirmeye yönelik ipuçları üzerinde yoğunlaşacağız. Ders verdiğiniz yoga tarzında kolaylıkla hayata geçirebileceğiniz serileme ipuçları sayesinde yaratıcı, etkili ve her tecrübe seviyesinden öğrenciyi kapsayıcı şekilde alan tutmanız kolaylaşacak.

Kimler Katılabilir ?

200 Saatlik temel yoga Uzmanlık Programını bitirmiş olanlar, öğretme yeteneklerini geliştirmeyi arzu edenler, yoga  hocalığı yolunda sağlam adımlarla ilerlemeyi, serileme konusundaki tecrübelerini ileri seviyeye taşımayı isteyenler, bireysel uygulamasını sağlam temeller üzerine inşaa etmeyi hedefleyenler.  

 20 Saatlik bu Programda neler öğreneceksiniz ?

 • Genel Sekanslama

Genel serileme hangi  poz gruplarını içerir ?  Poz gruplarının kendi içinde ve birbiri ile ilişkisi, sıralanma esasları ve alternatifleri nelerdir ? Dengeli ve bütüncül ders eğrisi nasıl kurulur ? Başlangıç, Karışık, Orta ve İleri seviye ders verirken, birbiriyle örtüşen ve ayrışan özellikler nelerdir ?

 • Hedef (Zirve) Poz Sekanslama

Parçalardan Bütüne mantığı içinde ilerleme, aşamalı serileme becerilerini geliştirme, zirve poza doğru beden parçalarını adım adım hazırlama, modifikasyon ve varyasyon sunma.

 • Derslerde Tema Oluşturma

Tema olarak nelerden yararlanabiliriz ? Enerjetik ve felsefi konulara dair tema oluşturmanın yapı taşları nelerdir ? Yogayı sadece yapılan olmaktan çıkarıp fiziksel beden araştırmasının ötesinde hislerle deneyimleye nasıl taşırız ? Samimi bir dille temayı derse nasıl öreriz ve ifade bulmasını sağlarız ? Samimi temalar sayesinde öğrenci ile kalpten diyaloğu nasıl kurabiliriz ?

Buluşma Tarihi ve Saatleri :

Yeni buluşma tarihleri ve saatleri yakında duyurulacaktır.

Program ücreti ve ödeme seçenekleri :

Program ücreti duyurulacaktır.

Web sitesi üzerinden, İyizico ile yapılan kredi kartı ödemeleri için taksitlendirme seçeneği bulunmaktadır.

Başka bir ödeme seçeneği ya da taksitlendirme ihtiyacınız olursa çekinmeden iletişime geçebilirsiniz. info@ranaortanyoga.com

Sertifika

Toplam 20 Saatlik Programı  başarıyla tamamlayanlara Yoga Alliance YACEP sertifikası verilecektir.

Program işleyişi, işbirliği ve destek :

 • Program, Zoom Platformu üzerinden online canlı yayın olarak gerçekleşecektir. 20 Saatlik Eğitim online hafta sonu buluşmasından, kayıtlı eğitim videolarından, mentorluk görüşmesinden, öğrencilere verilecek bireysel çalışmalardan ve geri bildirimlerden oluşuyor
 • Öğrendiklerinizi tekrarlamak ve pekiştirmek için sizlere ayrıca bireysel çalışmalar verilecektir. Hazırladığınız sekanslara geri bildirim alacaksınız.
 • Bonus: Program sonunda her bir öğrenci ile 1:1 mentorluk görüşmesi yapılacaktır. Mentorluk buluşması, alınan eğitim içeriğiyle bağlantılı öğrencinin maksimum faydayı sağlaması, yoga yolunda öğrenci ve hoca olarak emin adımlarla ilerlemesi için tasarlanmıştır.
 • Buluşma kayıtlarına 3 ay süreyle ücretsiz erişiminiz olacaktır.
 • Kapsamlı Program içeriğini destekleyen, detaylı açıklamaları ve birçok örnek sekanslamayı içeren uzun yıllara yayılan çalışmalarımın birikimini yansıtan eğitim kitapçıklarım.
 • Programda öğrendiklerinizi desteklemek için Thinkific Dijital Yoga Platformunda kayıtlı Programlara, 170 i  aşkın tematik yoga videosuna 3 ayl süre ile % 20 indirim ile erişim hakkı. (Thinkific Mobil Uygulama sayesinde kayıtlı içeriğe cep telefonundan kolayca giriş yapabilirsiniz.)
 • Kurulacak grup üzerinden Program süresince ve sonrasında faydalı paylaşımların desteklenmesi

Merak ettikleriniz, ve paylaşımlarınız için info@ranaortanyoga.com adresine mail atarak ya da 0532 330 02 60 üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

 

RANA ORTAN KİMDİR?
Yoga, 2007 yılından beri hayatımın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Zaman hızla akarken kendime ait, dingin ve huzurlu bir alan nasıl yaratabilirim diye düşündüğüm anda yolum yogayla kesişti.

Fiziksel pratik sayesinde bedenimde daha güçlü ve esnek hissetmeye başladım. Meditasyon ve nefes çalışmalarının etkisiyle zihinsel ve duygusal anlamda merkezimde daha rahat kalabilmeyi öğrendim. Kendimle ve çevremle kurduğum bağ gelişti. Yoganın sadece matın üstünde değil matın dışında da süregelen bir uygulama olduğunu keşfettim.

Zaman içinde yogada derinleşmeye ve öğrendiklerimi başkalarıyla paylaşmaya yöneldim. Vinyasa Akış tarzı yoga dersleri veriyorum. Parçalardan bütüne doğru farkındalık içinde ilerleyen, ilgi duyan herkesi kapsayan, bütüncül uygulamayı ön plana çıkaran bir yaklaşım içindeyim.

2017 yılından bu yana 200 ve 300 saatlik yogada derinleşme ve hocalık eğitimleri düzenliyorum. Yoganın şifasını daha geniş kitlelere yayabilmek için Thinkific dijital platformunda tematik yoga programları ve kurslarını düzenli olarak paylaşıyorum. Yoga yolculuğumda hem hoca hem öğrenci olarak mesafe kat ediyorum.

Aldığım Eğitimler

 • 200 Saatlik Temel Zeynep Aksoy’la Yoga Hocalık Eğitim – Mayıs 2009
 • Chris Chavez Yoga 200 Saat Hocalık Eğitimi – Şubat 2011
 • Om Yoga Vinyasa Cyndi Lee 300 Saat Hour Hocalık Eğitimi – Ekim 2015
 • The Cihangir Yoga 300 Hour Path to Transformative Living and Teaching – Ocak 2016
 • Jason Crandell 300 Saat Vinyasa Yoga Eğitimi – Haziran 2021
 • Mark Stephens Pranayama Eğitimi – Temmuz 2021