Sekanslama ve Tema Oluşturma

PARÇALARDAN BÜTÜNE

Yoga Dersi Sekanslama ve Tema Oluşturma

(15 Saat Online) (YACEP)

Rana Ortan ile  Yoga Dersi Sekanslama ve Tema Oluşturma Programı, 17-18 Şubat tarihinde sizlerle buluşmayı bekliyor.  

Farklı poz gruplarını içeren dengeli bir yoga ders eğrisini kurmayı, hedef pozlara  doğru doğru ilerlerken parçalardan bütüne anlayışı içinde hareket etmeyi, seviyelere göre ders kurgulamayı, farklı yoga deneyimlerinden gelen öğrencileri aynı sayfada buluşturmayı, ilham verici temalar kurmayı araştıracağız.  Dengeli, güvenli ve etkili serileme sayesinde yoga dersi vermenin incelikleri ve ders verme pratiğimizi geliştirmeye yönelik ipuçları üzerinde yoğunlaşacağız. Ders verdiğiniz yoga tarzında kolaylıkla hayata geçirebileceğiniz serileme ipuçları sayesinde yaratıcı, etkili ve her tecrübe seviyesinden öğrenciyi kapsayıcı şekilde alan tutmanız kolaylaşacak.

Kimler Katılabilir ?

200 Saatlik temel yoga Uzmanlık Programını bitirmiş olanlar, öğretme yeteneklerini geliştirmeyi arzu edenler, yoga  hocalığı yolunda sağlam adımlarla ilerlemeyi, serileme konusundaki tecrübelerini ileri seviyeye taşımayı isteyenler, bireysel uygulamasını sağlam temeller üzerine inşaa etmeyi hedefleyenler.  

 15 Saatlik bu Programda neler öğreneceksiniz ?

 • Genel Sekanslama

Genel serileme hangi  poz gruplarını içerir ?  Poz gruplarının kendi içinde ve birbiri ile ilişkisi, sıralanma esasları ve alternatifleri nelerdir ? Dengeli ve bütüncül ders eğrisi nasıl kurulur ? Başlangıç, Karışık, Orta ve İleri seviye ders verirken, birbiriyle örtüşen ve ayrışan özellikler nelerdir ?

 • Hedef (Zirve) Poz Sekanslama

Parçalardan Bütüne mantığı içinde ilerleme, aşamalı serileme becerilerini geliştirme, zirve poza doğru beden parçalarını adım adım hazırlama, modifikasyon ve varyasyon sunma.

 • Derslerde Tema Oluşturma:

Tema olarak nelerden yararlanabiliriz ? Enerjetik ve felsefi konulara dair tema oluşturmanın yapı taşları nelerdir ? Yogayı sadece yapılan olmaktan çıkarıp fiziksel beden araştırmasının ötesinde hislerle deneyimleye nasıl taşırız ? Samimi bir dille temayı derse nasıl öreriz ve ifade bulmasını sağlarız ? Samimi temalar sayesinde öğrenci ile kalpten diyaloğu nasıl kurabiliriz ?

Buluşma Tarihi ve Saatleri :

 

17-18 Şubat 2024 / Cumartesi – Pazar / 09.00 – 16.30

Sertifika

 Toplam 15 Saatlik Programı  başarıyla tamamlayanlara Yoga Alliance YACEP sertifikası verilecektir.

Program ücreti ve ödeme seçenekleri :

 Erken ödeme indirimli : 2.600 TL + KDV – (22/Ocak/2024 tarihine kadar)

Normal ödeme : 3.000 TL + KDV

Web sitesi üzerinden, İyizico ile yapılan kredi kartı ödemeleri için taksitlendirme seçeneği bulunmaktadır.

Başka bir ödeme seçeneği ya da taksitlendirme ihtiyacınız olursa çekinmeden iletişime geçebilirsiniz. info@ranaortanyoga.com

Program işleyişi, işbirliği ve destek :

 • Program, Zoom Platformu üzerinden online canlı yayın olarak gerçekleşecektir. Öğrendiklerinizi tekrarlamak ve pekiştirmek için buluşma kayıtlarına 3 ay süreyle Thinkific Dijital Platformu üzerinden ücretsiz erişiminiz olacaktır. Thinkific Mobil uygulama sayesinde dizüstü bilgisayar, ipad ve akıllı telefondan kolayca ulaşım imkanınız mevcut.
 • Kapsamlı Program içeriğini destekleyen, detaylı açıklamaları ve birçok örnek sekanslamayı içeren uzun yıllara yayılan çalışmalarımın birikimini yansıtan eğitim kitapçıklarım.
 • Programda öğrendiklerinizi desteklemek için Thinkific Dijital Yoga Platformunda kayıtlı Programlara, 170 i  aşkın tematik yoga videosuna 1 yıl süre ile % 10 indirim ile erişim hakkı. (Thinkific Mobil Uygulama sayesinde kayıtlı içeriğe cep telefonundan kolayca giriş yapabilirsiniz.)
 • Kurulacak grup üzerinden Program süresince ve sonrasında faydalı paylaşımların desteklenmesi

Merak ettikleriniz, ve paylaşımlarınız için info@ranaortanyoga.com adresine mail atarak ya da 0532 330 02 60 üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

ÖĞRENCİ GÖRÜŞLERİ

Hilal Çelik – Yazılımcı / Yoga Eğitmeni

Rana hocamın sekanslama/tema eğitiminden öğrendiğim ve hem yoga pratiğimde hem de gündelik yaşamda hayatıma geçirdiğim çok önemli noktalar oldu. Kendi bireysel yoga pratiğimizde ve hocalık yaparken önceliğin her zaman derinleşmek ve alan açmak olduğunu söylüyoruz, kendi içimizde ve aynı zamanda dışsal alanımızda da. Bunun en önemli parçası da güvenli yoga pratiği oluyor. Yoga hocası olduğumuzda dersin temasını ve bazen bu temaya göre sekansı belirlemek güvenli bir alan oluşturmanın da en büyük parçası. Poz gruplarının üç boyutlu anlaşılması, bu pozların birbirine ahenk içinde bağlanması pratiği akışkan bir hale getirmesinin yanında sakatlanmaların ya da pratik esnasında insanların içsel ya da fiziksel olarak rahatsızlık duymayacağı bir akışta ilerlemesine yardımcı oluyor. Hem 200 saat temel yoga eğitiminde hem de sekanslama/tema eğitiminde Rana hocam bize yoganın teknik kısmını ince ince işleyerek öğretti. Temel eğitimden sonra aldığım sekanslama eğitiminde öğrendiğim her şey pıt diye yerine oturdu ve anlam kazandı. Elimdeki parçaları birbirine bağlamayı ve yogayı nasıl daha efektif kullanabileceğimi sekanslama eğitiminde iyice pekiştirdim. Yoga bir dil olsaydı sekanslama eğitimi için gramer diyebiliriz bence. Rana hocam da bir yogi için sabrı, tecrübesi ve tekniği ile gerçek bir yol göstericidir.

Ulviye Aksakal – Eğitimci / Yoga Eğitmeni

Sekanslama ile ilgili  derslerde Rana hocam bana yoganın gelişigüzel olamayacağını  planlı  içerikli ve yoganın ruhuna uygun bir bütünlük oluşturduğunu  temanın da yogayı fizikselden öteye taşıdığını öğrendim. Temanın bize ışık olduğunu Rana hocamdan öğrendim.  Ben de yoga derslerimi oluştururken bu yolda yürüyorum.  Ve Rana hocama bunun için çok teşekkür ediyorum.

Selen Erdurak – Yoga Eğitmeni

Githa Yoga’da Sekanslama ve Tema Oluşturma eğitimi sayesinde bir eğitmen olarak ders verirken bütünsel bir akışta ilerleme disiplini kazandım. Vücudun farklı alanlarına odaklanan birbirinden farklı vinyasa akışları ile derslerimin akışı zenginleşti. Rana Hoca’nın detaylı olarak üzerinde durduğu farklı anatomi yapısındaki kişilere özel asanaların varyasyonları bu eğitim sürecinde en çok işime yaratan bilgilerden biri oldu.

Ders temaları konusunda Rana Hoca’nın engin yoga felsefesi ve aktardığı öğretiler ile yaratıcı, bütünsel ders temaları oluşturabildim.

Bu eğitimi hem kendi pratiğini ileriye taşımak hem de öğrencilerine zengin bir içerik sunmak isteyen tüm yoga eğitmenlerine tavsiye ederim.

Selen Erdurak

RANA ORTAN KİMDİR?


Yoga, 2007 yılından beri hayatımın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Zaman hızla akarken kendime ait, dingin ve huzurlu bir alan nasıl yaratabilirim diye düşündüğüm anda yolum yogayla kesişti.

Fiziksel pratik sayesinde bedenimde daha güçlü ve esnek hissetmeye başladım. Meditasyon ve nefes çalışmalarının etkisiyle zihinsel ve duygusal anlamda merkezimde daha rahat kalabilmeyi öğrendim. Kendimle ve çevremle kurduğum bağ gelişti. Yoganın sadece matın üstünde değil matın dışında da süregelen bir uygulama olduğunu keşfettim.

Zaman içinde yogada derinleşmeye ve öğrendiklerimi başkalarıyla paylaşmaya yöneldim. Vinyasa Akış tarzı yoga dersleri veriyorum. Parçalardan bütüne doğru farkındalık içinde ilerleyen, ilgi duyan herkesi kapsayan, bütüncül uygulamayı ön plana çıkaran bir yaklaşım içindeyim.

2017 yılından bu yana 200 ve 300 saatlik yogada derinleşme ve hocalık eğitimleri düzenliyorum. Yoganın şifasını daha geniş kitlelere yayabilmek için Thinkific dijital platformunda tematik yoga programları ve kurslarını düzenli olarak paylaşıyorum. Yoga yolculuğumda hem hoca hem öğrenci olarak mesafe kat ediyorum.

Aldığım Eğitimler

 • 200 Saatlik Temel Zeynep Aksoy’la Yoga Hocalık Eğitim – Mayıs 2009
 • Chris Chavez Yoga 200 Saat Hocalık Eğitimi – Şubat 2011
 • Om Yoga Vinyasa Cyndi Lee 300 Saat Hour Hocalık Eğitimi – Ekim 2015
 • The Cihangir Yoga 300 Hour Path to Transformative Living and Teaching – Ocak 2016
 • Jason Crandell 300 Saat Vinyasa Yoga Eğitimi – Haziran 2021
 • Mark Stephens Pranayama Eğitimi – Temmuz 2021

Yoga Dersi Sekanslama Tema Oluşturma Programı(15 Saat Online) (YACEP)-İNDİRİMLİ

2,600 + KDV

(22/Ocak/2024 tarihine kadar)

Kategoriler:

Yoga Dersi Sekanslama Tema Oluşturma Programı(15 Saat Online) (YACEP)-İNDİRİMSİZ

3,000 + KDV

Kategoriler: