ÖZEL YOGA DERSLERİ

Benimle bire bir çalışarak yogaya başlamayı ya da uygulamanızı derinleştirmeyi ister misiniz ?

Kendi programınıza göre yoga derslerinizin günlerini ve saatlerini ayarlayabilirsiniz. Yoga pratiğinde devamlılık esastır, dolayısıyla size uyan kişiselleştirilmiş bir program  sürdürülebilirlik açısından önem taşır.

Özel dersin faydaları nelerdir ?

Özel dersler, fiziksel ve zihinsel sağlığınız açısından daha hızlı ilerlemenizi ve kişisel hedeflerinize ulaşmanızı sağlar. Daha fazla esneklik ya da güç kazanmak, meditasyon ve nefes uygulamalarına ağırlık vermek, yoga felsefesi hakkında merak ettikleriniz varsa onları öğrenmek ve benzeri hedefleriniz olabilir. Özel ders ortamı, sizin için kişiselleştirilmiş bir içerik ve rutin yaratır.

Bedensel incinmeleriniz, sağlık sorunlarınız var ise kişisel ihtiyaçlarınıza hitap eden yoga serilemeleri sayesinde özel yoga dersleri şifalandırıcı etkisini daha çabuk gösterir. Yoga pozları, sizin bireysel ihtiyaçlarınıza, bedeninize göre adapte edilir.

Aynı zamanda özel dersler sizi ileride kendi başına yapabileceğiniz ev pratiğinize en güvenli ve bilinçli şekilde hazırlar.

Ders içeriğini nasıl tasarlayabiliriz ?

Bire bir yapılan dersler esnasında hoca sizi yakından gözlemler. İhtiyaçlarınız ve gelişiminiz doğrultusunda derslerin içeriğini sizin anatomik yapınıza, esneklik ve gücünüze uygun olacak şekilde tasarlar ve sizi ileri seviyeye doğru taşır. Örneğin, kambur duruş, bel ağrısı, donmuş omuz gibi fiziksel şikayetler ya da uykusuzluk, aşırı yorgunluk, odaklanma sorunları söz konusuysa derslerin içeriği bu ihtiyaçlarınıza cevap verecek şekilde hazırlanır.

Özel dersleri ihtiyaçlarınız doğrultusunda vinyasa yoga, restoratif yoga, pranayama ( nefes çalışmaları) ve meditasyon içerecek şekilde hazırlamak mümkün.

Ne yapmanız gerek ?

Kişiye özel ders programı oluşturmak  için ranaortan@gmail.com üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Ne kadar süredir, hangi tarz yoga yaptığınızı ya da yogaya yeni başlıyorsanız sizi neyin yogaya yönelttiğini, herhangi bir fiziksel rahatsızlığınız varsa içeriğini birkaç cümleyle bana yazabilirseniz memnun olurum.

Namaste !