İleri Seviye Vinyasa ve Sekanslama Eğitimi

Farklı poz gruplarını içeren dengeli bir yoga ders eğrisini kurmayı, araştırma pozuna doğru doğru ilerlerken parçalardan bütüne anlayışı içinde hareket etmeyi, seviyelere göre ders kurgulamayı, farklı yoga deneyimlerinden gelen öğrencileri aynı sayfada buluşturmayı araştıracağız.  Dengeli, güvenli ve etkili yoga dersi vermenin incelikleri ve ders verme pratiğimizi geliştirmeye yönelik ipuçları üzerinde yoğunlaşacağız.

Githa Satya Yoga’nın 300 saatlik bir modülü olan bu Programda farklı poz gruplarını içeren dengeli bir yoga ders eğrisini kurmayı, araştırma pozuna doğru doğru ilerlerken parçalardan bütüne anlayışı içinde hareket etmeyi, seviyelere göre ders kurgulamayı, farklı yoga deneyimlerinden gelen öğrencileri aynı sayfada buluşturmayı araştıracağız.  Dengeli, güvenli ve etkili yoga dersi vermenin incelikleri ve ders verme pratiğimizi geliştirmeye yönelik ipuçları üzerinde yoğunlaşacağız.

Yoga deneyimi olan, hocalık yolunda sağlam adımlarla ilerlemeyi, bireysel uygulamasını derinleştirmeyi, öğretme yeteneklerini geliştirmeyi arzu eden herkesi bekliyoruz.

60 Saatlik bu Programda neler öğreneceksiniz ?

  • Genel Sekanslama:

Genel serileme hangi  poz gruplarını içerir ?  Poz gruplarının kendi içinde ve birbiri ile ilişkisi, sıralanma esasları ve alternatifleri nelerdir ? Dengeli ders eğrisi nasıl kurulur ?

  • Seviyelere Göre Sekanslama:

Başlangıç, Karışık, Orta ve İleri seviye ders verirken, birbiriyle örtüşen ve ayrışan özellikler nelerdir ?

  • Hedef (Zirve) Poz Sekanslama:

Parçalardan Bütüne mantığı içinde ilerleme, modifikasyon ve varyasyon sunma.

  • Tema Oluşturma:

Tema olarak nelerden yararlanabiliriz ? Enerjetik ve felsefi konulara dair tema oluşturmanın yapı taşları nelerdir ? Yogayı sadece yapılan olmaktan çıkarıp fiziksel beden araştırmasının ötesinde hislerle deneyimlenene nasıl taşırız ? Samimi bir dille temayı derse nasıl öreriz ve ifade bulmasını sağlarız ?

  • Yoga dersi vermenin incelikleri ve yoga öğretme becerilerinizi geliştirme:

Programa katılanlar öğrendiklerinizi pratiğe dökmek için tüm sınıfa yoga dersi verecek ve Mey Elbi ve Rana Ortan’dan geri bildirim alacaklar. Ders verme pratiği için aşağıdaki buluşmalara ilave tarih katılımcılarla birlikte belirlenecek.

  • Pranayama:

Farklı nefes teknikleri sayesinde vinyasa yoga uygulamamızda pozlarda kalış ve pozlar arası geçişler daha akışkan ve zahmetsiz hale geliyor. Eğitimin bu kısmında Ujjayi, Sama & Visama Vritti, Viloma, Antara & Bahya Kumbhaka, Kapalabhati, Sitali Pranayama, Nadi Shodana gibi birbirinden farklı etkileri olan nefes tekniklerini bir yoga dersinin içine, ne şekilde ve hangi sıralamayı gözeterek yerleştireceğimizi öğreneceğiz.

Ayrıca sağlıklı ve güvenli bir nefes uygulaması için ihtiyacımız olan ön hazırlıklar ve poz serileri üzerinde çalışacağız. Nefes alıp vermede kullandığımız kasları güçlendiren ve onlara esneklik kazandıran spesifik yoga pozları ve destek malzemelerinin kullanımına odaklanacağız.

Stüdyo uluşma Tarihleri ve Saatleri :

  • 28-19 Ocak 2023
  • 18-19 Şubat 2023  
  • 10-12 Mart 2023

Cumartesi ve Pazar günleri saat 10.00-17.30 arası

Buluşma Yeri

Githa Satya Kadıköy Stüdyo

Stüdyomuz max. 20 kişi ile sınırlıdır.

Githa Satya Kadıköy adres: Sports Universe, Caferağa, Moda Cd. 26/A, 34710 Kadıköy/İstanbul

Programa kaydolmak  için Githa Satya Yoga ile temasa geçin.

Sertifika

Toplam 60 Saatlik bu modülün tamamı, “Githa Yoga’nın Şifalı 300 Saatlik İleri Seviye Yoga Programı” içinde sayılır. Programı başarıyla tamamlayanlar 60 saatlik Githa Yoga onaylı sertifika almaya hak kazanırlar.