YOUTUBE’DAYIM – RANA YOGA VIBES

Sizlere güzel haberlerim var. Rana Yoga Vibes kanalım Youtube’da yayına başladı. Yeni başlayanlara yönelik yoga dersleri, orta ve ileri seviye uygulayıcılar için tasarlanmış seriler, adım adım meditasyona doğru götüren eğitim videoları zengin içeriği ve izlenebilir kalitede ses/görüntü kalitesi ile şu an yayında. Yakın zamanda nefes, yoga felsefesi, yogada derinleşme ipuçları da içeriğe dahil olacak.

Neden bir YouTube kanalı açma gereği duydum ?

Uzun yıllardır aklımda olan bir projeyi aslında hayata geçirdim. Yaklaşık bundan beş sene önce gerekli ekipmanı almış ancak bir türlü kamera karşısına geçmeye cesaret edememişti. Evet gerçekten her şeyin bir zamanı var ve o zaman gelince kapıyı çalıyor, sizi iş başına çağırıyor.

Yazılı olarak kitlelere ulaşmak, bilgiyi paylaşmak daha sınırlı, dolayısıyla ikinci büyük arama motoru olan Youtube’ın erişilebilirlik avantajından faydalanmak istedim. Çoğu zaman kendi sınırlı çevremiz içinde kalıyoruz ve toplumun farklı kesimlerinde yoga hakkında nelerin merak edildiğini, nasıl yaklaşıldığını bilemiyoruz. Youtube’daki görünürlük sayesinde bu sınırların ötesine ulaşmak, yeni bir dialog başlatmak, merak edilenleri öğrenmek ve sorulara cevap vermek mümkün.

Umarım bu tür paylaşımlar sayesinde yoganın bilinirliği artar ve daha geniş kesimlere ulaşma, daha fazla insanın hayatına dokunabilme şansım olur. Bu işe başlarken aklımdan geçen hep aynı şey oldu, şayet bir insanın hayatında yeni bir kapı açılmasına vesile olabilirsem ne mutlu ban, projem hedefine ulaşmış demektir.

Merak ettiğiniz konular varsa, bunlarla ilgili videolar çeksek ne kadar iyi olur dediğini bana yazın lütfen. Ve adettendir abone olmayı unutmayın.

https://www.youtube.com/channel/UCcz9j5WDxt9wdHZAbn6S4BQ

Görüşmek dileğiyle, sevgiler…

Rana