USTRASANA PROPLAR SAYESİNDE FAVORI  YOGA POZUNUZ OLABİLİR Mİ ? 2/2

Iyengar tarzı omuz kemeri yoga uygulamamızda bizi nasıl destekler ?  Eylül ayında Hindiba’da eğitim inzivasındayken Mey,  kamburlasmaya karşı omuz kemerinin nasıl kullanılacağını  öğretmişti. Hatta @meyelbi instagram sayfasında bir videoda paylaştı. 

 

 

 


Özellikle günün büyük kısmını oturarak ve omuzlarınızı öne düşürerek kamburlasmaya meyilli omurga ile geçiriyorsanız, Ustrasana pozunu çalışırken omuz kemerinin yardımını alın. Kemer, omurgayı desteklerken göğüs kafesi ve omuzların açılmasını da sağlıyor. Hatta sırt ağrılarına da iyi geliyor. Omuz  incinmeleri sonrası kasların yeniden eğitilmesi için de kullanılabileceği söyleniyor.

Kemer sayesinde üst sırtta maksimum açıklığı bulduktan sonra başı arkaya doğru bırakmak daha kolaylaşıyor. Boyunda hassasiyet varsa bakışları yerde ileride ya da karşıda bir noktaya doğru yönlendirip, boynu arkaya bırakmayın. Nefes alış  verişlerinizin akışkanlıgı da bu konuda yol gostersin.

Bir tavsiye tek kemer yerine iki kemeri birbirine ekleyerek deneyin 😉 göğüs kafesinin önünde kemeri sabitleyerek günlük faaliyetlerinize de devam edebilirsiniz.