200 Saat Online Uzmanlık

Farklı poz gruplarını içeren dengeli bir yoga ders eğrisini kurmayı, araştırma pozuna doğru doğru ilerlerken parçalardan bütüne anlayışı içinde hareket etmeyi, seviyelere göre ders kurgulamayı, farklı yoga deneyimlerinden gelen öğrencileri aynı sayfada buluşturmayı araştıracağız.  Dengeli, güvenli ve etkili yoga dersi vermenin incelikleri ve ders verme pratiğimizi geliştirmeye yönelik ipuçları üzerinde yoğunlaşacağız.

Kimler İçin Uygun ?

Yoga deneyimi olan, hocalık yolunda sağlam adımlarla ilerlemeyi, bireysel uygulamasını derinleştirmeyi, öğretme yeteneklerini geliştirmeyi arzu eden herkesi bekliyoruz. 

40 Saatlik bu Programda neler öğreneceksiniz ?

  • Genel Sekanslama

Genel serileme hangi  poz gruplarını içerir ?  Poz gruplarının kendi içinde ve birbiri ile ilişkisi, sıralanma esasları ve alternatifleri nelerdir ? Dengeli ders eğrisi nasıl kurulur ?

  • Seviyelere Göre Sekanslama

Başlangıç, Karışık, Orta ve İleri seviye ders verirken, birbiriyle örtüşen ve ayrışan özellikler nelerdir ?

  • Hedef (Zirve) Poz Sekanslama

Parçalardan Bütüne mantığı içinde ilerleme, modifikasyon ve varyasyon sunma.

  • Tema Oluşturma

Tema olarak nelerden yararlanabiliriz ? Enerjetik ve felsefi konulara dair tema oluşturmanın yapı taşları nelerdir ? Yogayı sadece yapılan olmaktan çıkarıp fiziksel beden araştırmasının ötesinde hislerle deneyimlenene nasıl taşırız ? Samimi bir dille temayı derse nasıl öreriz ve ifade bulmasını sağlarız ?

  • Yoga dersi vermenin incelikleri ve yoga öğretme becerilerinizi geliştirme

Buluşma Tarihleri ve Saatleri :

Buluşma tarihleri ve saatleri duyurulacaktır.

Sertifika

Toplam 40 Saatlik Eğitimi başarıyla tamamlayanlar ve şartları karşılayanlar Yoga Alliance YACEP sertifikası almaya hak kazanırlar.

Program ücreti ve ödeme seçenekleri

Program ücreti ve ödeme seçenekleri duyurulacaktır.

Merak ettikleriniz ve paylaşımlarınız için ranayogavibes@gmail adresine mail atarak iletişime geçebilirsiniz.