Benimle bire bir çalışarak yogaya başlamayı ya da uygulamanızı derinleştirmeyi tercih edebilirsiniz.

Özel yoga dersinin avantajları ve faydaları nelerdir ?

Kendi tercih ettiğiniz şekilde, kendi programınıza göre yoga derslerinizin günlerini ve saatlerini ayarlayabilirsiniz. Yoga pratiğinde devamlılık esastır, dolayısıyla size uyan kişiselleştirilmiş bir program yapmanız sürdürülebilirlik açısından önem taşır.

Özel dersler, fiziksel ve zihinsel sağlığınız açısından daha hızlı ilerlemenizi ve kişisel hedeflerinize ulaşmanızı sağlar. Daha fazla esneklik ya da güç kazanmak, meditasyon ve nefes uygulamalarına ağırlık vermek, yoga felsefesi hakkında merak ettikleriniz varsa onları öğrenmek ve benzeri hedefleriniz olabilir. Özel ders ortamı, sizin için kişiselleştirilmiş bir içerik ve rutin yaratır. Stüdyo derslerine oranla daha derinleşmemize yardımcı olur.

Bedensel incinmeleriniz, sağlık sorunlarınız var ise kişisel ihtiyaçlarınıza hitap eden yoga terapi serilemeleri sayesinde özel yoga dersleri şifalandırıcı etkisini daha çabuk gösterir. Yoga pozları, sizin bireysel ihtiyaçlarınıza, bedeninize göre adapte edilir.

Bire bir yapılan dersler esnasında hoca sizi yakından gözlemler. İhtiyaçlarınız ve gelişiminiz doğrultusunda derslerin içeriğini sizin anatomik yapınıza, esneklik ve gücünüze uygun olacak şekilde tasarlar ve sizi ileri seviyeye doğru taşır. Örneğin, kambur duruş, bel ağrısı, donmuş omuz gibi fiziksel şikayetler ya da uykusuzluk, aşırı yorgunluk, odaklanma sorunları söz konusuysa derslerin içeriği bu ihtiyaçlarınıza cevap verecek şekilde hazırlanır.

Aynı zamanda özel dersler sizi ileride kendi başına yapabileceğiniz ev pratiğinize en güvenli ve bilinçli şekilde hazırlar.

Özel dersleri ihtiyaçlarınız doğrultusunda vinyasa yoga, yoga terapi, restoratif yoga, pranayama ( nefes çalışmaları) ve meditasyon içerecek şekilde hazırlamak mümkün. Sunduklarım kısmında bunlara ilişkin detaylı bilgiyi bulabilirsiniz.

Özel ders seansları, 1 saat ya da 1 saat 15 dakikadır. İsteğiniz doğrultusunda bu süre uzatılabilir ya da kısaltılabilir.

STÜDYO PROGRAMI:

Githa Satya Yoga Kadıköy -Sportsuniverse

Perşembe 20.00-21.15 Vinyasa Akış (Her Seviyeye açık)