restoratif_yoga_2

Restoratif yoga pozları kronik stresin etkilerini hafifletmek için etkilidir. Çeşitli yardımcı yoga malzemelerinin (bolster, minder, blok, kemer vb ) kullanımı bütünsel dinlenme için destekleyici bir ortam sunar.

Restoratif Sekanslar omurgayı her yönde hareket ettirecek şekilde tasarlanmıştır. Bu hareketler, yoga felsefesinin sağlıklı yaşam ile sağlıklı omurga arasındaki doğrudan bağı vurgulayan bilgeliğini simgeler.

Arkaya ve öne eğilme pozlarının yanısıra, çevrilmeler ve yer çekiminin etkilerini değiştiren iyi desteklenmiş ters duruşlar yapılır.

Genel olarak, restoratif pozlar, zayıf, yorgun ya da günlük aktivitelerden dolayı stresli hissettiğiniz zamanlarda yardımımıza koşar. Özellikle alt bel, karın, boyun, çene bölgesi farkında bile olmadan kastığımız bölgeler için şifa verici etkilerini gösterir. Yapma halinden ziyade olma haline ilişkin pozlardan oluşur. Yardımcı malzemelerle desteklenmiş, ekseriyetle yerde uzandığımız pozlarda belli sürelerle kalarak, bedendeki kasılı bölgeleri gevşetmemizi, zihni sakinleştirerek dingin bir ortam yaratmamızı sağlarlar.

Düzenli ve farkındalık içinde yapılan uygulama neticesinde beden ve zihindeki etkileri gün geçtikçe daha fazla hissedilir.

E-Posta Listeme Üye Olun!
Etkinliklerden ve yeni içeriklerden hemen haberdar olmak için e-posta adresinizi girin.