kurumsal_yoga

Modern zamanlarda günümüzün büyük bir kısmını, yaptığımız işe göre değişen, farklı çalışma ortamlarında geçiririz. Hatta evden çıkıp işyerine doğru yola koyulduğumuzda oturarak, hareketsiz geçen zaman dilimi başlar ve gün boyu bu durum uzun saatlere yayılarak devam eder.

Gerek hareket serbestimizin azalması gerekse oturarak geçirdiğimiz zamanın artması hem fiziksel bedenimizi hem de ruh halimizi olumsuz etkilemeye başlar. Dik bir omurgayı korumada zorlanır, buna bağlantılı olarak göğüs kafesimizde oluşan çökme sonucu nefes alıp verirken zorlanmaya başlarız. Zamanla eklemlerimizin hareket aralığı azalır, beden sıkışık hissetmeye başlar. Diğer yandan fazla sayıda işi aynı anda yapmak zorunda kalmak zihnimizin bölünmesine sebep olur ve odaklanma sorunları yaşamaya başlarız.

Uzun çalışma saatleri, fazla mesailer, öğle tatillerinde dahi iş yerinden uzaklaşamamak bizleri gün içerisinde fiziksel aktivitelere katılmaktan alıkoyar. O zaman biz size gelebiliriz. Nasıl mı ? İş yerinizde uygun boş bir alan yaratıp, mesai başlamadan önce ya da mesai bitiminde ya da öğle tatilinde nefes, meditasyon ve pozlardan oluşan bir yoga dersi yapabiliriz. Yoga yapabileceğiniz müsait boş bir alan yoksa ofis ortamında ya da bir toplantı odasında mevcut masa, sandalye ve duvarları kullanarak çeşitli rahatlatıcı yoga pozlarından, meditasyon ve nefes çalışmalarından oluşan bir yogası dersi kurgulayabiliriz.

Kurumsal Yoga’nın sizler için faydaları nelerdir?

  • Zahmetsizce dik bir omurgayla kalarak bedenin önünde ve arkasında alan yaratmak,
  • Nefes ve beden farkındalığının artması neticesinde nefes kapasitesini daha verimli kullanmak, bedensel olarak daha esnek ve güçlü hissetmek,
  • Bedensel ve zihinsel rahatlama sonucu günlük stresle baş edebilme yeteneğini geliştirmek, uykusuzluk problemlerine, kronik beden ağrılarına son vermek,
  • Meditasyon uygulaması sayesinde daha rahat odaklanabilmek ve merkezimizde kalarak sorunlarla baş edebilmek.
E-Posta Listeme Üye Olun!
Etkinliklerden ve yeni içeriklerden hemen haberdar olmak için e-posta adresinizi girin.