GİTHA YOGA 300 Orta & İleri Seviye Vinyasa – Yoga Felsefesi ve Pranayama

SEKANSLAMA, YOGA FELSEFESİ & PRANAYAMA – 70 SAAT

Modül 1: Sekanslama
Modül 2: Yoga Felsefesi & Pranayama

Yoga deneyimi olan, yolunda sağlam adımlarla ilerlemeyi, uygulamasını derinleştirmeyi, öğretme yeteneklerini geliştirmeyi arzu eden ve Programa katılım kriterlerini karşılayan herkesi bekliyoruz.
Programın içeriğini oluşturan aşağıdaki konular çerçevesinde yoga teorisine ve pratiğine eşit önem vererek ilerleyeceğiz. Dengeli bir dersin yapıtaşları ve formülü, öğrenciye nasıl bütüncül bir tecrübe yaşatabileceğiniz, nasıl daima taze olabileceğiniz üzerine çalışacağız.

SEKANSLAMA MODULÜ İÇERİĞİ̇

50 Saatlik bu Modülde neler öğreneceksiniz?

 • Potpori Sekanslama (tüm poz gruplarını dengeli şekilde içeren)
 • Farklı Seviyelere göre sekans hazırlama (başlangıç, orta ve ileri seviye. Modifikasyon ve varyasyon seçenekleri nasıl sunulur)
 • Hedef Poza giden sekans hazırlama
 • Hedef Sekans
 • Enerjetik ve Felsefi Tematik seakanslama

Sertifika:

Toplam 50 Saatlik modülün tamamı, Yoga Alliance onaylı “Githa Yoga’nın Şifalı 300 Saatlik İleri Seviye Yoga Programı” içinde sayılır.Programın ‘Sekanslama’ Modülünü başarıyla tamamlayanlar 50 Saatlik Githa Yoga onaylı sertifika almaya hak kazanırlar.Şifalı 300 Saat Program modüllerini başarıyla tamamlayan katılımcılar Yoga Alliance onaylı uluslararası geçerli 300 saatlik sertifika almaya hak kazanırlar.

YOGA FELSEFESİ VE PRANAYAMA MODÜLÜ İÇERİĞİ – 15 SAAT

15 Saatlik bu Modülde neler öğreneceksiniz ?

PRANAYAMA:

 • Nefes Anatomisi  (Fiziksel): Nefes alıp verme nasıl gerçekleşir? Nefesin gerçekleşmesini sağlayan ana ve aksesuar kaslar hangileridir? Bu kasları oksijen alımını artırmak için nasıl esnetir ve güçlendiririz?
 • Nefes Anatomisi  (Enerjetik): Bandha uygulamasının pranayama üzerindeki etkileri nelerdir? Niye önemlidir? Prananın kalitesi nefesle nasıl bir ilişki içindedir? Prananın bedendeki hareketi vayular ve nadiler aracılığıyla nasıl gerçekleşir? Enerji beden kılıfları (koshalar) bağlamında pranayamaya bakış.
 • Nefes Teknikleri: Çeşitli nefes gözlem ve nefes manipülasyon teknikleri nasıl öğretilir ve yardımcı malzemeler nasıl kullanılır? Dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Hangi seviye öğrenciye hangi teknikler uygundur?
 • Mantra ve Meditasyon: Nefesi sese çevirmenin daha derin bir bağlantı haline geçmekle ilişkisi nedir? Nefes çalışması meditasyon uygulamasına nasıl yardımcı olur?

YOGA FELSEFESİ:

 • Yoga Tarihi : Yoga tarihine genel bir bakış yapacağımız bu bölümde, yoganın ve felsefesininh evrimleşme sürecini inceleyeceğiz.
 • Yoga Sutra : Neredeyse 2000 sene önce yazılmış ve tüm zamanların en aydınlatıcı spiritüel yazıtlarından biri olan, Patancali Yoga Sutra bizlere bilincin doğasını açıklar ve özgürleşmenin yol haritasını verir. 195 kompakt sutrada insanın içinde bulunduğu ikilemin tam kalbine dokunmayı başarır. Patancali bildiğimiz şeyleri nasıl bildiğimizi ve neden ıstırap çektiğimizi analiz eder ve sonra da olanı olduğu gibi görebilmemiz ve ıstıraptan özgürleşmemiz için meditatif bir program sunar.

Yoga hocaları olarak bu programı fiziksele nasıl dönüştürebilir ve derslerimize entegre edebiliriz?

 • BHAGAVAD GİTA: Bhagavad Gita, Tanrının Şarkısı, nesilden nesile ve kültürden kültüre geçen, kitlelere ilham kaynağı olan felsefe ve teoloji eseridir. Khrisna, her bir bölümde neden her birimizin kendi hayatı ile meşgul olması gerektiğini, yoganın amacına ulaşmak için çalışmanın önemini anlatır. Özellikle bağımlılık geliştirme eğilimi neticesinde karşılaşılan zorluklar Bhagavad Gita’nın özüdür. Yoganın temel öğretilerinin bunun etrafında döndüğünden bahseder ve dört yolu dile getirir. Bhagavad Gita bağımlılık geliştirmeme yolunda bize nasıl destek olur? Gita’nın öğretisi hayatımızı ve derslerimizi nasıl besleyebilir?
  Sertifika:-Programı başarıyla tamamlayan katılımcılar 15 saatlik Githa Yoga onaylı sertifika almaya hak kazanırlar.-Bu program Şifalı 300 Saat İleri Seviye Yoga Programı Modülü olup, tüm programları başarıyla tamamlayan katılımcılar, Yoga Alliance onaylı 300 saatlik sertifika almaya hak kazanırlar.

Ücret, kayıt ve diğer tüm detaylar için;

Githa Yoga Stüdyo / Gümüşsuyu

email:info@githayoga.com.tr
T: +90212 245 92 26
M: +90 533 305 63 79

 

Event information
 Gümüşsuyu Mahallesi, Saray Arkası Sk. No:39, 34437 Beyoğlu/İstanbul, Türkiye
E-Posta Listeme Üye Olun!
Etkinliklerden ve yeni içeriklerden hemen haberdar olmak için e-posta adresinizi girin.