ben_kimim_3Yoga 2007 yılından itibaren hayatımın önemli ve vazgeçilmez bir parçası haline geldi. E-RYT 500 onaylı yoga hocasıyım.

Yoga uygulamam sayesinde fiziksel bedenimde daha güçlü ve esnek olmanın yanısıra duygusal alanda kendi merkezimde daha rahat kalabilmeyi öğrendim. Kendimle olan bağım geliştikçe empati kurma potansiyelim ve diğer varlıklarla olan bağım kuvvetlendi. Var olan her ne ise onu netlikle görebilme yolundaki çabam hayata karşı daha objektif yaklaşmamı sağladı. Dolayısıyla Yoga’nın sadece matın üstünde değil matın dışında da süregelen bir uygulama olduğunu keşfettim.

200 saatlik temel yoga hocalık eğitimlerimi Zeynep Aksoy ve Chris Chavez ile tamamladım. Sonrasında 300 saatlik ileri seviye hocalık eğitimlerimi Chris Chavez&Carlos Pomeda ve OM Yoga tarzı Vinyasa ekolünün kurucusu Cyndi Lee ile yaptım. Yoga’nın sağlık alanındaki şifalandırıcı etkisine yakından şahit olunca Banu Çadırcı ile 150 Saat Yoga Terapi ve Yoga Anatomisi Eğitimini tamamladım. Yoga yolculuğumda rehberlik eden tüm hocalarıma bana kattıkları için minnettarım.

Vinyasa yoga ekolünde verdiğim derslerim parçalardan bütüne yolculuk kavramından yola çıkarak kurguladığım yaratıcı sekanslardan, öğrencileri kendi üzerinde araştırma sevk eden temalardan oluşuyor. Vinyasa Yoga’nın büyülü döngüsü içinde akarken insan her defasında kendini yeniden keşfediyor. Her son aslında yeni bir başlangıç. Döngüselliğin içinde buna yakından şahit olunca sonsuzluk ve bütünlük hissi pekişiyor.

Neler sunduğuma gelince; farklı seviyelere hitap eden stüdyo derslerimin yanısıra kişiye özel yoga dersleri veriyorum. Türkiye’nin zengin doğası içinde çeşitli yerlerde hem yoga yapabileceğiniz hem de keyifli bir tatil geçirebileceğiniz Yoga kampları düzenliyorum. Yıllardır oluşan birikim ve tecrübemi aktarabilmek için yoga yolunda ilerlemek isteyenlere yönelik 200 saatlik yoga hocalık eğitimleri düzenliyorum.

Yoga yolculuğumda umarım sizlerle yollarımız kesişir ve güzel paylaşımlar hayatlarımızı renklendirir.

Namaste

Rana Ortan
Yoga Alliance E-RYT 500
ID: 198322

E-Posta Listeme Üye Olun!
Etkinliklerden ve yeni içeriklerden hemen haberdar olmak için e-posta adresinizi girin.