Bundan yaklaşık ondört sene önce mata  ilk adım attığımda yogayı yapılan bir şey olarak algılıyordum. Zamanla olma hali ile yapma halinin arasındaki farkı hissetmeye başladım. Evet bu tarz ifadeleri sık sık okuyoruz ancak entelektüel düzeyde de bilmek yeterli olmuyor. Bedene taşıdığımız ve düzenli biçimde tekrar ettiğimiz zaman olma hali bize kendini açmaya başlıyor.

Yapma halinde ısrarlı olursak mükemmeliyetçilik ön plana çıkıyor. Oysa mükemmel poz hiçbir zaman yok. En iyisini yaptığımızı düşündüğümüz her an önümüze daha cezbedeni çıkıyor. Yogadan keyif almayı sürekli ertelemeye başlıyoruz ta ki aklımızdan geçen o mükkemmel poza, günde iki saat asana uygulamasına ya da en az kırkbeş dakika meditasyon oturuşuna ulaşabilene kadar. Hedef zihinle hareket edersek hedefler hiç bitmez çünkü hedef dediğimiz şey sabit değil, mütamadiyen yer değiştiriyor.

Yıllar içinde kendi çapımda edindiğim tecrübelerden sizlere aktarabileceklerim;

Vakti sınırlı olanlar için günde 15 ila 20 dakikalık bir pratik bile bol bol yeter. İnanın mata çıktıktan kısa bir süre sonra etkisini her anlamda hissetmeye başlıyor insan.

Rana Yoga Vibes Youtube Kanalımda 20 Dakikalık ve 15 Dakikalık Vinyasa Akış serilerini bulabilirsiniz. Benimle evinin, işyerinin konforunda dilediği saatte yoga yapmak isteyenler için oynatma listelerinin linklerini aşağıya bırakıyorum.

15 Dakika Vinyasa Akış

https://bit.ly/3cm6HeF

20 Dakika Vinyasa Akış

https://bit.ly/3vvEcSQ

Hepinize iyi pratikler dilerim, bol yogalı günler.