Yoga Kampı

Yılın farklı mevsimlerinde ülkemizin cennet köşelerinde içeriği zengin yoga kampları düzenlemek çok keyif verici.

Peki yoga kampına katılmak bize neler kazandırır?
  • Sabah ve akşam saatlerinde sunulan yoga, masaj ve meditasyon uygulamalarına katılarak yogayı yaşamımızın içine daha fazla dahil etmeye başlarız.
  • Kamp ortamı bizi günlük hayatın stresinden alıp uzaklara götürür. Dikkatimizi dağıtan ya da bizi endişelendiren ne varsa geride bıraktığımız zaman problemlerin çoğunun kendi kendine çözüldüğünü, ya da bizim üzerimizdeki etkisini kaybetmeye başladığını gözlemleriz.
  • Her ne kadar yoga yolculuğu, başarı odaklı bir uygulama değil ise de her Yogi, kendi sınırlarının farkındalığı içinde adım adım ve duyumsayarak ilerlemeyi arzu eder. Yoga kampları, uygulamamızı kısa sürede farklı seviyelere taşımamızı sağlar.
  • Kendi başımıza ya da arkadaşlarımızla katılacağımız yoga kamplarında başka yogilerle tanışıp kaynaşma imkanı buluruz. Böylelikle farklı bakış açılarını deneyimleme ve renkli paylaşımlarda bulunma şansını elde ederiz.
  • Yoga kampları, doğa ile iç içe olduğumuz, yeşil ile mavinin sonsuz birlikteliğinin keyfini çıkardığımız mekanlarda gerçekleşir. Uzun yürüyüşler yaparak, tekne ile dünya harikası koyları ziyaret ederek, doğal malzemelerden yapılan lezzetli yemekleri tüketerek kendimize şehir hayatından güzel bir mola vermiş oluruz.
  • Kanaatimce en büyük kazanım; günlük hayatın rutininin dışına çıkarak yeni bir bakış açısına kavuşabilmektir. Birçok yoga kampından yeni hedefler koyarak döndüğümü, bunları canı gönülden uyguladığımı ve aklımdaki soru işaretlerine uygun cevapların kendiliğinde geldiğini gayet net hatırlıyorum.

Umarım bir gün yollarımız yoga kampı vesilesiyle ülkemizin cennet köşelerinden birinde kesişir…